Alió

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alió
Komunë
Stema_figuraBandera d'Alió.svg
Vendndodhja
Alió is located in Spanjë
Alió
Alió

Koordinatat: 41°18′V 1°18′L / 41.300°V 1.300°L / 41.300; 1.300

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Alt Camp
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Alió është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Camp, të provincës Tarragona, në Komunitetin Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Alió – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale