Ali G

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Ali G esht karakter qe esht paraftyruar nga Sasha Baron Kohen.

Ali G

Historia rreth Ali G[redakto | redakto tekstin burimor]

Ali G se pari filloi te shfaqet ne kanalin Britanez Channel 4 duke i marr ne pyetje figura te njohura angleze.

Arritja ne Amerik[redakto | redakto tekstin burimor]

Show i Ali G erdhi ne SHBA ne kanalin HBO ne vitin 2003 duke pasur sukses shum te madh. Programi i tij teliviz quhet Da Ali G Show ne te cilin paraqiten figurat e njoftura te tij si Borati dhe Bruno