Alija Kamberoski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Alija Kamberoski (maqedonisht: Алија Камбероски ; i lindur më 27.9.1966, në Labunishtë, Strugë) është një politikan torbesh nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Alija Kamberoski kandidoj si pjesë e PAE-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Alija Kamberoski". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)