Alija Kamberoski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Alija Kamberoski (maqedonisht: Алија Камбероски ; i lindur më 27.9.1966, në Labunishtë, Strugë) është një politikan torbesh nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Alija Kamberoski kandidoj si pjesë e PAE-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Alija Kamberoski". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017.