Alma (Kebek)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Alma (kthjellim).


Alma
—  qytet  —
Pamje nga Alma (Kebek)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore Lac-Saint-Jean-Est
Statistika dhe Territori
Koordinatat 48°33′19″V 71°39′18″P / 48.555278°V 71.655°P / 48.555278; -71.655 (Alma)Koordinatat: 48°33′19″V 71°39′18″P / 48.555278°V 71.655°P / 48.555278; -71.655 (Alma)
Sipërfaqja 195,59 km2
Popullsia 30.904 banorë 2011
Dendësia 158 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Vendndodhja
Alma is located in Kanadaja
Alma
Alma
Alma – harta_foto
www.ville.alma.qc.ca/

Alma është një qytetLac-Saint-Jean-Est, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 195.59 km² dhe popullsi 30904 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Alma – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kebek