Almacelles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Almacelles
Komunë
noform
Kodra Caperutxa me mbetjet e kështjellës Saida
Stema_figuraBandera d'Almacelles.svg
Vendndodhja
Almacelles is located in Spanjë
Almacelles
Almacelles
Vendndodhja në Catalonia

Koordinatat: 41°43′57″V 0°26′25″L / 41.73250°V 0.44028°L / 41.73250; 0.44028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Segrià
Kryetari i Bashkisë Josep Ramon Ibarz Gilart (2015)[1]
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 49.0 (18.9 sq mi) km2
Popullsia 5623 banorë
Dendësia 140 (350/sq mi) banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 43′ 57″ Veri

0° 26′ 25″ Lindje

Faqja Zyrtare http://almacelles.cat/


Almacelles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segrià, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Almacelles ka 5623 banorë (2001).

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]