Almaraz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Almaraz
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Almaraz is located in Spanjë
Almaraz
Almaraz

Koordinatat: 39°48′V 5°40′P / 39.800°V 5.667°P / 39.800; -5.667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Campo Arañuelo
Kryetari i Bashkisë María Sabina Hernández Fernández (2007) [1]
Partia PP-EU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34 km2
Lartësia 277 m (m.n.d.)
Popullsia 1250 banorë
Dendësia 37 (95/sq mi) banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit almaraceño/a [2]
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10350
Faqja Zyrtare www.ayto-almaraz.com


Almaraz është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo Arañuelo, të provincës Cáceres, në Komunitetin Extremadura. Almaraz ka 1250 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 34 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]