Almatret

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Almatret
Komunë
Stema_figuraBandera d'Almatret.svg
Vendndodhja
Almatret is located in Spanjë
Almatret
Almatret

Koordinatat: 41°18′27″V 0°25′30″L / 41.30750°V 0.42500°L / 41.30750; 0.42500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Segrià
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 56.84 km2
Lartësia 462 m (m.n.d.)
Popullsia 443 banorë
Dendësia 5.9 (15/sq mi) banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit Almatretà, almatretana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 250208
Koordinatat 41° 18′ 27″ Veri

0° 25′ 30″ Lindje

Faqja Zyrtare http://almatret.cat/


Almatret është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segrià, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Almatret ka 443 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 56.84 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]