Almazán

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Almazán
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Almazán is located in Spanjë
Almazán
Almazán

Koordinatat: 41°21′9″V 2°31′59″P / 41.35250°V 2.53306°P / 41.35250; -2.53306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile and León
Provinca Soria
Qarku
Kryetari i Bashkisë José Antonio de Miguel Nieto (PPSO)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 166.53 km2
Lartësia 960 m (m.n.d.)
Popullsia 2013 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 42200
Koordinatat 41° 21′ 9″ Veri

2° 31′ 59″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.almazan.es


Almazán është një komunëSpanjë, e vendosur në provincën Soria, në Komunitetin Castile dhe León. Almazán ka 2013 banorë (5843), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 166.53 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]