Almelo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Almelo (kthjellim).


Almelo
—  komuna  —
stema_figuraAlmelo flag outline.svg
Pamje nga Almelo

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Overijssel – stema Overijssel
Kryeqëndra Almelo
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°22′00″V 6°40′01″L / 52.3667°V 6.667°L / 52.3667; 6.667 (Almelo)Koordinatat: 52°22′00″V 6°40′01″L / 52.3667°V 6.667°L / 52.3667; 6.667 (Almelo)
Sipërfaqja 69,4 km2
Popullsia 72.621 banorë 2010
Dendësia 1.046,41 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0546, 074
Kodi Postar 7600-7614, 7627
Kodi statistikor 0141
Vendndodhja
Almelo is located in Hollandë
Almelo
Almelo
Almelo – harta_foto
www.almelo.nl

Almelo është një bashki në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 69.4 km² dhe popullsi 72621 banorë[1]. Almelo është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Overijssel