Almenar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Almenar
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Almenar is located in Spanjë
Almenar
Almenar

Koordinatat: 41°47′55″V 0°34′8″L / 41.79861°V 0.56889°L / 41.79861; 0.56889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Segrià
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 66.59 km2
Lartësia 329 m (m.n.d.)
Popullsia 3669 banorë
Dendësia 53 (140/sq mi) banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit Almenarenc, almenarenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25021
Koordinatat 41° 47′ 55″ Veri

0° 34′ 8″ Lindje

Faqja Zyrtare http://almenar.ddl.net/


Almenar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segrià, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Almenar ka 3669 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 66.59 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Almenar – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale