Almendralejo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Almendralejo
Komunë
noform
Kisha e Pastrimit
Stema_figuraBandera de Almendralejo.svg
Vendndodhja
Almendralejo is located in Spanjë
Almendralejo
Almendralejo

Koordinatat: 38°40′59″V 6°24′33″P / 38.68306°V 6.40917°P / 38.68306; -6.40917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku Tierra de Barros
Kryetari i Bashkisë José García Lobato
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 164.5 km2
Lartësia 337 m (m.n.d.)
Popullsia 33975 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Almendralejenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 6200
Koordinatat 38° 40′ 59″ Veri

6° 24′ 33″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.almendralejo.es


Almendralejo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra de Barros, të provincës Badajoz, në Komunitetin Extremadura. Almendralejo ka 33975 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 164.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]