Almodóvar del Campo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Almodóvar del Campo
Komunë
Vendndodhja
Almodóvar del Campo is located in Spanjë
Almodóvar del Campo
Almodóvar del Campo

Koordinatat: 38°43′7″V 4°10′0″P / 38.71861°V 4.16667°P / 38.71861; -4.16667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Ciudad Real
Qarku Campo de Calatrava
Kryetari i Bashkisë José Lozano Garcia
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1208,27 km2
Lartësia 656 m (m.n.d.)
Popullsia 6775 banorë
Dendësia 0.056 (0.15/sq mi) banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit Almodoveños
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 38° 43′ 7″ Veri

4° 10′ 0″ Perëndim


Almodóvar del Campo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Calatrava, të provincës Ciudad Real, në Komunitetin Castile-La Mancha. Almodóvar del Campo ka 6775 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 1208,27 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]