Alois Mock

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Alois Mock

Alois Mock (e 10 korrik 1934 ne Euratsfeld, Austri - 1 Qershor 2017 ne Vjena, Austri[1]) është nje politikan austriak. Mock ishte minister i arsimit, zëvendes kryeminister dhe minister i jashtem i Republikes se Austrise.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Alois Mock, who helped tear down Iron Curtain, dies at 82". newsday.com (në anglisht). 2017-06-01. Arkivuar nga origjinali më 14 janar 2021. Marrë më 2020-06-02.

Mirënjohjet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]