Alpicat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Flamuri i Spanjës Kjo faqe është brenda fushëveprimit të WikiProjektit Spanja, një WikiProjekt në lidhje me Spanjën. Nëse ju dëshironi mund të merrni pjesë, ju mund të redaktoni artikullin në të cilin është vendosur ky mesazh, ose vizitoni faqen e projektit, ku ju mund të bashkoheni në projektin dhe/ose të kontribuoni në diskutim..
Alpicat
Komunë
Vendndodhja
Alpicat is located in Spanjë
Alpicat
Alpicat

Koordinatat: 41°40′V 0°33′L / 41.667°V 0.550°L / 41.667; 0.550

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Segrià
Kryetari i Bashkisë Joan Gilart Escuer (2015)[1]
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.3[2] km2
Popullsia 6,297 banorë
Dendësia 410 (1,100/sq mi) banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare http://www.alpicat.cat/


Alpicat është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segrià, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Alpicat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale