Alvin Ceccoli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alvin Ceccoli
Të dhënat personale
Emri i plotëAlvin Ceccoli
Data e lindjes (1974-08-05) 5 Gusht, 1974 (46 vjeç)
Vendi i lindjesSydney, Australia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995-1998Wollongong Wolves
1999AEK Athens
1999-2002Wollongong Wolves
2002-2004Parramatta Power
2004Wollongong Wolves
2005-2006Sydney
2007Avispa Fukuoka
2008Central Coast Mariners
Ekipi kombëtar
1998–2006Australia6(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Alvin Ceccoli (lindur më 5 Gusht 1974) është një ish-futbollist australian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin australian ka luajtur 6 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja australiane
Vite Ndeshje Gola
1998 4 1
1999 0 0
2000 0 0
2001 0 0
2002 0 0
2003 0 0
2004 0 0
2005 0 0
2006 2 0
Gjithsej 6 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]