Jump to content

Amarilda Prenga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Amarilda Prenga (lindur më 19 korrik 1981) është një vollejbollist profesioniste shqiptare e cila luan si sulmuese. Ajo ka qënë pjesë e ekipit kombëtar shqiptar në vitet 2005–09, duke marrë marrë pjesë në edicionet 2006 dhe 2009 të Lojërave Mesdhetare.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Volejboll femra; Amarilda Prenga". Radio Televizioni Shqiptar. 30 maj 2017. Arkivuar nga origjinali më 30 maj 2017. Marrë më 1 dhjetor 2019.