Jump to content

Amaro Montenegro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Një shishe Amaro Montenegro.

Amaro Montenegro është një amaro tradicional i destiluar në BolonjëItalisë. Prodhohet duke përdorur mbi 40 barëra, duke përfshirë lëvozhga vanilje dhe portokalli, i ambalazhuar më 23% alkool.[1] 

Kjo pijë është prodhuar për herë të parë nga Stanislao Cobianchi në fundin e shekullit 19-të dhe është emëruas sipas Princeshës Elena e Malit të Zi (ita. Elena del Montenegro).[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b "Amaro Montenegro". Arkivuar nga origjinali më 23 shtator 2015. Marrë më 25 korrik 2015. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]