Ambasada Italiane në Tiranë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me monumentin e trashëgimisë kulturore të Ambasadës së Italiane në Tiranë


Ambasada Italiane në Tiranë
Ambasada Italiane në Tiranë. Italian Embassy in Tirana. Ambasciata d'Italia aTirana. Foto, Dritan Mardodaj..jpg
Vendndodhja Rrethi i Tiranës, Qarku i Tiranës, Shqipëri
Koordinatat 41°19′15″V 19°49′22″L / 41.3208612°V 19.8228906°L / 41.3208612; 19.8228906Koordinatat: 41°19′15″V 19°49′22″L / 41.3208612°V 19.8228906°L / 41.3208612; 19.8228906
Organi drejtues DRKK Durrës
Emri zyrtar: Monument i trashëgimisë kulturore
Lloji Nën mbrojtje
Kriteret II
Përcaktuar 122
Nr. i referencës TR006
Ambasada Italiane në Tiranë is located in Shqipëria
Ambasada Italiane në Tiranë
Ambasada Italiane në Tiranë në hartë

Ambasada Italiane në Tiranë është një monument i trashëgimisë kulturore në rrethin e Tiranës, në qarkun e Tiranës, Shqipëri [1]. Ky monument është i miratuar me numër "122 më 05.03.2007".

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E MONUMENTEVE: RRETHI I TIRANËS (PDF). Instituti i Monumenteve të Kulturës - Ministria e Kulturës. Marrë më 12 gusht 2017. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Embassy of Italy in Tirana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale