Ambasada e Shqipërisë në Britaninë e Madhe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ambasada e Shqipërisë në Britaninë e Madhe është hapur që nga vendosja e marrëdhënieve diplomatike e Shqipërisë me Britaninë e Madhe dhe Irlandën Veriore dhe që nga ajo kohe ka punuar pa ndërprerje përpos gjatë okupimit të Shqipërisë gjatë luftës së dytë botërore.

Ambasador i Shqipërisë në Britaninë e Madhe në vitin 2008 ishte Zef Mazi.

Lidhje të jashme[redakto | përpunoni burim]

Faqja Kryesore e Ambasadës Shqiptare në Britaninë e Madhe