Amdi Bajram

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Amdi Bajram

Amdi Bajram (maqedonisht: Амди Бајрам; i lindur më 30.8.1956, në Shkup) është një politikan rom nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Amdi Bajram kandidoj si pjesë e LRM-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Amdi Bajram". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017.