Amir Abrashi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Amir Abrashi
20160326 AUT ALB 9815 (cropped).jpg
Të dhënat personale
Data e lindjes (1990-03-27) 27 Mars 1990 (30 vjeç)
Vendi i lindjesBischofszell, Zvicër
Gjatësia1,72 m (5 ft 7+12 in)
PozicioniMesfushorë qëndror
Informacionet për klubin
Klubi aktualGrasshopper
Numri8
Karriera në rini
2005–2007Winterthur
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007–2009Winterthur II16(2)
2008–2011Winterthur55(4)
2010–2011Grasshopper (huazim)27(1)
2011–Grasshopper34(2)
Ekipi kombëtar
2010–2012Switzerland U2118(0)
2012Switzerland Olympic4(0)
2013Shqipëria
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 22 April 2013.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 27 April 2013

Amir Abrashi (lindi me 27 mars 1990) është futbollist shqiptar me prejardhje nga Kosova i lindur ne Zvicer .Roli i tij në fushë është ai i mesfushorit qëndror dhe luan për skuadrën gjermane SC Freiburg dhe është pjesë e kombëtares shqipëtare.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. REDIRECT Stampa:En
  1. REDIRECT Stampa:En