Ana Baro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ana Baro
Të dhënat personale
Emri i plotëAna Baro
Data e lindjes (1992-12-02) 2 Dhjetor 1992 (28 vjeç)
Vendi i lindjesMilano, Itali
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualAda Velipojë
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2011Tirana
2011–2012Rodenbach
2012–2013Ada Velipojë
2013–2014Tirana
2014–2015Shkodër
Ekipi kombëtar
2011–Albania
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ana Baro është një Shqipëtare, futbolliste, sulmuese që për momentin luan për Kombetaren Shqiptare për Ada Velipojë, me të cilën bëri Champions League në Gusht 2012 duke shënuar 2 gola për ekipin e vet.[1] Ajo po ashtu ka luajtur për Regionalligën Gjermane për TuS Rodenbach.[2]

Ajo është anëtare themeluese e ekipin kombëtar shqiptar për femra.[3]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]