Andalli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Andall
Italisht : Andali
Komunë
Vendndodhja
Andall is located in Itali
Andall
Andall

Koordinatat: 39°0′52″V 16°46′9″L / 39.01444°V 16.76917°L / 39.01444; 16.76917

Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Kalabria
Provinca Katanxaro
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17,87 km2
Popullsia (2013) 782 banorë
Dendësia 43,77 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit Andallian/ë
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Kodi Postal 88050
Shenjti mbrojtës Zonja e Mirë e Rozarios
Dita e shenjtit 7 tetor
Koordinatat 39° 0′ 52″ Veri

16° 46′ 9″ Lindje

Faqja Zyrtare www.comunediandali.it


Vendodhja e Andallit në Provincën e Katanxaros

Andall (italisht:Andali) është një fshat dhe komunë në provincën e Katanxaros të rajonit të KalabrisëItali.

Andalli ka një sipërfaqe prej 17,87 kilometra katrorë dhe ndodhet 650 metra mbi nivelin e detit.