Ane (Hardenberg)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Ane (kthjellim).


Ane
—  woonplaats  —
Ane is located in Hollandë
Ane
Ane
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Overijssel – stema Overijssel
Komuna Hardenberg
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°36′48″V 6°39′03″L / 52.61333°V 6.65083°L / 52.61333; 6.65083 (Ane)Koordinatat: 52°36′48″V 6°39′03″L / 52.61333°V 6.65083°L / 52.61333; 6.65083 (Ane)
Popullsia 532 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postar 7784

Ane është një qytezë në Hardenberg, provinca OverijsselHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 532 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ane – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Overijssel