Hardenberg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Hardenberg (kthjellim).


Hardenberg
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Hardenberg.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Overijssel – stema Overijssel
Kryeqëndra Hardenberg
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°34′00″V 6°36′00″L / 52.5667°V 6.6°L / 52.5667; 6.6 (Hardenberg)Koordinatat: 52°34′00″V 6°36′00″L / 52.5667°V 6.6°L / 52.5667; 6.6 (Hardenberg)
Sipërfaqja 317,24 km2
Popullsia 59.016 banorë 2010
Dendësia 186,03 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0523, 0524
Kodi Postar 7690-7704, 7707, 7770-7799
Kodi statistikor 0160
Hardenberg is located in Hollandë
Hardenberg
Hardenberg
Hardenberg – harta_foto
www.hardenberg.nl

Hardenberg është një komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 317.24 km² dhe popullsi 59016 banorë[1]. Hardenberg është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Overijssel