Ani Lorak

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Ani Lorak
Ані Лорак
Ani Lorak cropped.jpg
Informacione
Emri Karolina Myroslavivna Kuiek
Кароліна Мирославівна Куєк
Lindja 27 Shtatorë,1978
Prejardhja Flag of Ukraine.svg Kitsman, Bashkimi Sovjetik (Tani Ukraina)
Zhanri Pop, Pop Rock
Profesion(e) Këngëtare
Vite aktiv 1996


Ani Lorak (Karolina Myroslavivna Kuiek) është një këngëtare ukrainase e cila mori pjesë në Festivalin Evropian të Këngës 2008. Ani Filloi karrierën e saj që nga viti 1996. Ani Ka shumë këngë të cilat janë bërë tani të njohura në të gjithë Botën.

Ani Mori vendin e 2-të në Eurovizion dhe në Eurovizionin për Fëmijë në Ukrainë ajo do jetë Prezantuesja.

 Commons: Ani Lorak – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale