Anna Favella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Anna Favella
Belen Leiva e Anna Favella.jpg
Anna Favella (majtas) dhe Belen Leiva
Informacione personale
Vendlindja Italia Italia Roma
Kombësia Italiane


Anna Favella (lindi më 30 shtator 1983, në Roma, Itali) është një aktore italiane.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008 Enrico Mattei - L'uomo che guardava al futuro
  • 2009 Don Matteo 7
  • 2010 Terra Ribelle
  • 2012 Terra Ribelle - Il Nuovo mondo
  • 2013 Mr. America

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Anna FavellaIMDb


Gnome-multimedia.svg Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.