Anna Favella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Anna Favella
Belen Leiva e Anna Favella.jpg
U lind në30 shtator 1986
KombësiaItaliane
TitulliAnna Favella (majtas) dhe Belen Leiva

Anna Favella (lindi më 30 shtator 1983, në Roma, Itali) është një aktore italiane.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008 Enrico Mattei - L'uomo che guardava al futuro
  • 2009 Don Matteo 7
  • 2010 Terra Ribelle
  • 2012 Terra Ribelle - Il Nuovo mondo
  • 2013 Mr. America

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Anna Favella at IMDb