Anne Lagercrantz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Anne Karin Lagercrantz (5 dhjetor 1973) është gazetare suedeze. Ajo ishte shefe në TV4-nyheterna mes vitit 2005 dhe 2011. Ajo është e martuar me David Lagercrantz me të cilin ka tre fëmijë.