Jump to content

Antagonisti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Antagonisti është personazhi (apo grup të personazhëve, ose, nganjëherë një institucion) të një tregimit që paraqet opozitën të kundërt që heroi dhe/ose protagonisti duhet të përpiqet.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]