Antagonisti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Antagonisti është personazhi (apo grup të personazhëve, ose, nganjëherë një institucion) të një tregimit që paraqet opozitën të kundërt që heroi dhe/ose protagonisti duhet të përpiqet.

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]