Maskarai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Një maskara i vizatuar

Maskarai është një personazh fiktivefilm, seri, literaturë, strip, i cili e ka rolin negative apo paraqet rolin të një antagonistit. Maskara shfaqën më së shumti në stripa dhe tjerë mediume literature.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]




Gnome-multimedia.svg Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.