Stripi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Strip)
Jump to navigation Jump to search
Shenja dalluese e stripit.


Stripi apo Comic (sqt. Komiki) është një lloj reviste me vizatime të cilat paraqesin një tregim.

ShBA është edhe një lloj stripi që quhet Graphic Novel (sqt. Romani/Novela grafike) dhe është shumë e suksesshme. Sin City u xhirua sipas Novelës grafike.

Stripa[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Red right arrow.svg
 Artikulli kryesor: Lista e stripave.

Personazhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Tema[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shqip[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Shqiponja e Kuqe
  • Flokarti

Anglisht[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjermanisht[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]