Anthony Hernandez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Anthony Hernandez
Anthony Hernandez (Gibraltar).jpg
Hernandez duke luajtur me Gjibraltarin
Të dhënat personale
Data e lindjes (1995-02-03) 3 Shkurt 1995 (24 vjeç)
Vendi i lindjesGjibraltar
PozicioniSulmues, Anësor
Informacionet për klubin
Klubi aktualI lirë
Karriera në rini
Cádiz
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2013–2014Cádiz B9(2)
Ekipi kombëtar
2013–Gjibraltari U–193(1)
2014–Gjibraltari1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 15 Prill 2014.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 19:30, 16 Prill 2014 (UTC)

Anthony Hernandez (lindur më 3 Shkurt 1995) është një futbollist gjibraltaras i cili luan si sulmues, por që momentalisht është pa skuadër pasi u hoq nga skuadra spanjolle e Tercera División Cádiz CF B. Ai është gjithashtu lojtar i kombëtares gjibraltarase.

Karriera me klube[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ai e nisi karrierën e tij si profesionist në vitin 2013 ku luajti me klubin spanjoll Cádiz BTercera División. Ai u hoq nga klubi spanjoll në fund të sezonit 2013–14 pas vetëm nëntë paraqitjesh dhe dy golave.

Karriera ndërkombëtare[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Hernandez u thirr për herë të parë në kombëtaren gjibraltarase në Shkurt 2014 për ndeshjet miqësore kundër Ishujve Faroe dhe Estonisë më 1 dhe 5 mars 2014.[1][2] Ai bëri debutimin e tij ndërkombëtarë me Gjibraltarin më 1 Mars 2014 në humbjen 4–1 në shtëpi kundër Ishujve Faroe, ai hyri në fushën e lojës si zëvëndësues në minutën e 71të.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja Viti Ndsh Gola
Gjibraltari 2014 1 0
Gjithsej 1 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "GFA reveals squads for upcoming friendlies". GBC. Marrë më 6 mars 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Squad for Faroe Islands and Estonia friendlies announced". FootballGibraltar.wordpress.com. Marrë më 6 mars 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtëme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]