Arancón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arancón
Komunë
noform
Asunción church
Vendndodhja
Arancón is located in Spanjë
Arancón
Arancón

Koordinatat: 41°48′V 2°16′P / 41.800°V 2.267°P / 41.800; -2.267

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Soria
Qarku Campo de Gómara
Kryetari i Bashkisë Gregorio García Martín (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 77.61 km2
Lartësia 1065 m (m.n.d.)
Popullsia 99 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 42180
Prefiksi 975


Arancón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Gómara, të provincës Soria, në Komunitetin Castile dhe León. Arancón ka 99 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 77.61 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]