Arbolí

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arbolí
Komunë
noform
Vendndodhja
Arbolí is located in Spanjë
Arbolí
Arbolí

Koordinatat: 41°14′V 0°56′L / 41.233°V 0.933°L / 41.233; 0.933

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Baix Camp
Kryetari i Bashkisë Jordi Juncosa i Alberich
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.77 km2
Lartësia 714 m (m.n.d.)
Popullsia 113 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Arbolinenc, arbolinenca
Zona Kohore UTC+1


Arbolí është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Camp, të provincës Tarragona, në Komunitetin Katalonia. Arbolí ka 113 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20.77 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arbolí – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale