Arbutus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Arbutus
-
-
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Ericales
Familja: Ericaceae
Grupi: Arbutus
Anëtarët

Shiko tekstin

Arbutus është grup i familjes Ericaceae.

Lista e anëtarëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ericaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale