Arcen en Velden

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Arcen en Velden (kthjellim).


Arcen en Velden
—  woonplaats  —
stema_figuraArcen en velden vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Komuna Venlo
Koordinatat 51°26′31″V 6°10′49″L / 51.441944°V 6.1802778°L / 51.441944; 6.1802778 (Arcen en Velden)Koordinatat: 51°26′31″V 6°10′49″L / 51.441944°V 6.1802778°L / 51.441944; 6.1802778 (Arcen en Velden)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 077
Kodi Postar 5941, 5943
Arcen en Velden is located in Hollandë
Arcen en Velden
Arcen en Velden

Arcen en Velden është një qytezë në Venlo, provinca LimburguHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu