Arenales de San Gregorio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arenales de San Gregorio
Komunë
noform
Stema_figuraBandera Arenales de S Gregorio.jpg
Vendndodhja
Arenales de San Gregorio is located in Spanjë
Arenales de San Gregorio
Arenales de San Gregorio

Koordinatat: 39°18′35″V 3°1′32″P / 39.30972°V 3.02556°P / 39.30972; -3.02556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Ciudad Real
Qarku Mancha Alta
Kryetari i Bashkisë Ángel Ortiz Jiménez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.19 km2
Lartësia 660 m (m.n.d.)
Popullsia 720 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Arenaleros
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13619
Koordinatat 39° 18′ 35″ Veri

3° 1′ 32″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.arenalesdesangregorio.es


Arenales de San Gregorio është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Mancha Alta, të provincës Ciudad Real, në Komunitetin Castile-La Mancha. Arenales de San Gregorio ka 720 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.19 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]