Arenys de Mar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arenys de Mar
Komunë
noform
Stema_figuraBandera d'Arenys de Mar.png
Vendndodhja
Arenys de Mar is located in Spanjë
Arenys de Mar
Arenys de Mar

Koordinatat: 41°34′55″V 2°33′1″L / 41.58194°V 2.55028°L / 41.58194; 2.55028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Maresme
Kryetari i Bashkisë Estanislau Fors i Garcia (CiU)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.87 km2
Lartësia 10 m (m.n.d.)
Popullsia 14688 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Arenyenc, arenyenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8350
Koordinatat 41° 34′ 55″ Veri

2° 33′ 1″ Lindje


Arenys de Mar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Komunitetin Katalonia. Arenys de Mar ka 14688 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.87 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]