Arenys de Munt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arenys de Munt
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Arenys de Munt is located in Spanjë
Arenys de Munt
Arenys de Munt

Koordinatat: 41°37′V 2°33′L / 41.617°V 2.550°L / 41.617; 2.550

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Maresme
Kryetari i Bashkisë Josep Manel Jimenez (CUP)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.29 km2
Lartësia 121 m (m.n.d.)
Popullsia 8023 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Arenyenc, arenyenca
Zona Kohore UTC+1


Arenys de Munt është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Komunitetin Katalonia. Arenys de Munt ka 8023 banorë (2008[1]), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.29 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ http://www10.gencat.net/pls/municat/mun_p01.dad_ens?via=0&cod=0800760009&err=0 Arkivuar 18 shkurt 2012 tek Wayback Machine Population in 2008

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]