Argëtimi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Kategorizmi i Argëtimit[redakto | redakto tekstin burimor]

Enigmatika është pjesë e rëndësishme e argëtimit dhe ajo mund të ndahet në disa pjesë të rëndësishme të cilat përveç karakterit argëtues përmbajnë edhe karakterin edukativ. Kategori kryesore të enigmatikës janë:

  1. Fjalëkryqi
  2. Anagrami
  3. Rebusi
  4. Palindromi
  5. Labirinti
  6. Katrori magjik
  7. Piramida
  8. Kriptogrami, etj

Historia e Argëtimit[redakto | redakto tekstin burimor]

Personazhe në lëmin e Argëtimit[redakto | redakto tekstin burimor]

Shqiptar[redakto | redakto tekstin burimor]

Qerosi

Botëror[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko edhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Ju fëmijë duhet të merreni me sporte si p.sh.:Futbolli,Basketi,Tenisi etj.Ju duhet të ushqeheni me pemë dhe perime.Më së shumti duhet të ushqeheni me:Lule lakër,Patlixhon te Zi,Domate dhe gjithashtu edhe tranguj.Kurse gjellërat duhet të jenë:Pilafi,Pasuli,Gjella me spinaq,peshku i skuqur etj.Kto ushqime të forcojnë dhe je më i gjallëruar për sporte.

shkruar nga:Guri Kelmendi

Lidhjet me internetin[redakto | redakto tekstin burimor]