Argentona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Argentona
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Argentona is located in Spanjë
Argentona
Argentona

Koordinatat: 41°33′V 2°24′L / 41.550°V 2.400°L / 41.550; 2.400

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Maresme
Kryetari i Bashkisë Ferran Armengol (CiU)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.4 km2
Lartësia 88 m (m.n.d.)
Popullsia 11402 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Argentoní, argentonina
Zona Kohore UTC+1


Argentona është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Komunitetin Katalonia. Argentona ka 11402 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 25.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]