Arian Ademi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arijan Ademi
Arijan Ademi 15032009.jpg
Të dhënat personale
Data e lindjes (1991-05-29) 29 Maj 1991 (29 vjeç)
Vendi i lindjesŠibenik, SFR Yugoslavia
Gjatësia1,85 m (6 ft 1 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualDinamo Zagreb
Numri7
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007–2010Šibenik56(6)
2010–Dinamo Zagreb49(3)
2012Lokomotiva (Huazim)3(1)
Ekipi kombëtar
2009Croatia U184(2)
2008–2010Kroacia U1917(5)
2011–Kroacia U207(3)
2010–Kroacia U217(3)
2013–Kroacia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 3 korrik 2012.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 14 nëntor 2011

Arian Ademi lindi më 29 maj 1991 në Shibenik, shqiptar me prejardhje nga Maqedonia, është futbollist i Dinamos së Zagrebit.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Arian Ademi është një mbrojtës, ka luajtur për Shibenikut. Ai është anëtar standard i ekipit U-19 kombëtar kroat, ka shtetësi kroate.

Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.