Arian Starova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arian Starova
Deputet i Kuvendit të Shqipërisë
20012009
Ministër i Jashtëm
12 mars 199725 korrik 1997
Paraardhësi: Tritan Shehu
Pasardhësi: Paskal Milo
Zv Minister i Jashtëm
30 prill 1992 – 09 mars 1997
Zv Minister i Mbrojtjes
22 tetor 2009 – 05 shtator 2013
Të dhënat personale
Lindi më: 26 shtator 1954
Lindi në: Elbasan
Kombësia: Shqiptar
Profesioni: Politikan
Partia politike: BLD Kryetar
Fëmijë 2

Arian Starova është politikan shqiptar dhe ish-Zv. Ministër i Mbrojtjes. Ai ka qenë deputet i partisë "Bashkimi Liberal Demokrat" në Kuvendin e Shqipërisë (2001-2009) dhe Ministër i Punėve të Jashtme i Shqipërisë në periudhën 12 mars 1997 deri më 25 korrik 1997.

Starova është kryetar i partisë "Bashkimi Liberal Demokrat" të Shqipërisë.


Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.