Arjan Bellaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arjan Bellaj
Të dhënat personale
Emri i plotëArjan Bellaj
Data e lindjes1 shkurt 1971
Vendi i lindjesGjirokastër, Shqipëria
PozicioniMesfushor mbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1990-1992KS Luftëtari18(3)
1992–1994PAS Giannina58(25)
1994–1996Kalamata43(9)
1996–1997Apollon Smyrnis10(0)
1997–1998Ethnikos10(0)
1998–2001PAS Giannina120(17)
2002–2003Panionios42(5)
2003–2004PAE Kerkyra22(3)
2004–2007PAS Giannina86(9)
Ekipi kombëtar
1994–2003Shqipëria23(1)
Ekipet e menaxhuara
2013-KS Luftëtari
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Arjan Bellaj (lindi më 1 shkurt 1971) ishte futbollistë shqiptarë i cili ka luajtur si mesfushor. Gjatë karrierës së tij, Arjani ka luajtur vetëm në skuadrat greke dhe e morri edhe nacionalitetin grekë. Që nga viti 2013, ai u bë trajner i klubit KS Luftëtari.