Arley Dinas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arley Dinas
Të dhënat personale
Emri i plotëArley Dinas
Data e lindjes (1974-05-16) 16 Maj, 1974 (47 vjeç)
Vendi i lindjesCaloto, Kolumbia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1991-1997América Cali
1998-2000Deportes Tolima
2001Deportivo Cali
2001Shonan Bellmare
2002Millonarios
2002-2003Boca Juniors
2003-2005Deportes Tolima
Ekipi kombëtar
1995–2004Flag of Colombia.svg Kolumbia29(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Arley Dinas (lindur më 16 Maj 1974) është një ish-futbollist kolumbian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin kolumbian ka luajtur 29 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Colombia.svg Kolumbia
Vite Ndeshje Gola
1995 2 0
1996 0 0
1997 0 0
1998 0 0
1999 1 0
2000 13 0
2001 5 0
2002 3 0
2003 0 0
2004 5 0
Gjithsej 29 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]