Armando Tobar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Armando Tobar
Të dhënat personale
Emri i plotëArmando Segundo Tobar Vargas
Data e lindjes7 qershor 1938
Vendi i lindjesChile
Data e vdekjes18 nëntor 2016
Vendi i vdekjesViña del Mar, Kili
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1958-1961Santiago Wanderers
1962-1968Club Deportivo Universidad Católica
Ekipi kombëtar
1959-1967Kili33(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Armando Segundo Tobar Vargas (7 qershor 1938 – 18 nëntor 2016)[1] ishte futbollistë kilianë. Ai ka luajtur në Santiago Wanderers dhe Club Deportivo Universidad Católica si sulmues. Ai poashtu ka luajtur edhe në kombëtaren kiliane.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]