Armeni 0-3 Shqipëri (11 Tetor 2015)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Armeni - Shqipëri ishte ndeshja e fundit e Grupit I të kualifikueseve të Euro 2016 e luajtur në stadiumin kombëtar të Jerevanit. Ndeshja u luajt më 11 tetor 2015 dhe Shqipëria fitoi ndeshjen me rezultatin 3–0. Fitorja i siguroi Shqipërisë kualifikimin direkt në Europianin që mbahet në Francë në 2016.