Arnes, Terra Alta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arnes, Terra Alta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Arnes, Terra Alta is located in Spanjë
Arnes, Terra Alta
Arnes, Terra Alta

Koordinatat: 40°57′23″V 0°18′59″L / 40.95639°V 0.31639°L / 40.95639; 0.31639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Terra Alta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.97 km2
Lartësia 506 m (m.n.d.)
Popullsia 488 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43018
Koordinatat 40° 57′ 23″ Veri

0° 18′ 59″ Lindje


Arnes, Terra Alta është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Terra Alta, të provincës Tarragona, në Komunitetin Katalonia. Arnes, Terra Alta ka 488 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 42.97 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]