Arsim Abazi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arsim Abazi
Të dhënat personale
Emri i plotëArsim Abazi
Data e lindjes28 nëntor 1972
Vendi i lindjesFerizaj, Kosovë
Gjatësia1,87 m (6 ft 1+12 in)
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Ferizaj (Trajner)
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1999–2000FK Sloga Jugomagnat22(1)
2000–2001FK Vardar28(0)
2001–2003Malatyaspor34(0)
2003–2010KF Ferizaj
Ekipi kombëtar
2002Kosova
Ekipet e menaxhuara
2010-2013KF Ferizaj
2016-KF Ferizaj
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Arsim Abazi (born 28 nëntor 1972) është trajner dhe ish-futbollist kosovar. Ai poashtu ka luajtur në kombëtaren kosovare në vitin 2002 dhe në vitin 2005.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]