Arta Musaraj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arta Musaraj

Arta Musaraj, (Vlorë, Shqipëri 28 Gusht 1974) është akademike shqiptare.

Eshtë themeluese dhe Drejtuese e Bordit Editorial Ndërkombëtar e Academicus, revistës shkencore ndërkombëtare në gjuhën angleze.[1]

Arta Musaraj është "Qytetar Nderi i Qarkut Vlorë" 2013 dhënë nga Këshilli i Qarkut Vlorë, "Nder i Komunës Brataj" 2013, "Mirënjohja e Qytetit Vlorë" 2012 dhe "Protagonist" i jetës qytetare 2010 dhënë nga Bashkia Vlorë.[2]

Arta Musaraj është laureate e Cmimit Sokrates për Shkencën dhënë nga Akademia Oxford, Britani e Madhe

Prej Janarit deri në Shtator 2013, Prof.Dr Arta Musaraj ka qenë zëvendës ministre e mbrojtjes së Republikës së Shqipërisë. [3]

Referenca dhe shënime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]